Pasākumi Kalnciema kvartālā no 28. novembra līdz 4. janvārim

Ziemassvetku tirdzini kkv

Zuargusa lekcija ”Kā stresā saglabāt iedvesmu un sirsnību?’

Lai decembris (un ne tikai) nenoķer jūs pilnīgi nesagatavotus, 28. novembrī pl.19.00 gaidām jūs uz Zuargusa (ex-Viesturs Dūle) lekciju Kalnciema kvartālā
”Kā stresā saglabāt iedvesmu un sirsnību?”

Lekcija ir tiem, kuriem šķiet svarīgi šādi jautājumi:
– Kā rodas iedvesma, sirsnība? Un kāda tām saistība ar stresu?
– Kā stresu atsekot un ko ar to darīt?
– Vai var negatīvo stresu pārvērst pozitīvajā? Un ko darīt, ja nesanāk pārvērst?
– Vai ļaut stresam ienākt un sākt ar to strādāt tad, kad “smeļas pāri lūpai”, vai arī zinot, ka tas ir neizbēgami sākt ar stresu darbu savlaicīgi.
Rezumējot- mūsu smadzenes atkarībā no mūsu mākas tikt galā ar stresu ir mūsu spēks, vai gluži otrādi var būt mūsu Ahileja papēdis.
Tātad šī lekcija būs – priekā un pozitīvā stresā.

Iedvesma un stress ”iet roku rokā” gandrīz vienmēr – jo sevišķi attīstoties, mainoties, mācoties. Smadzenes un mūsu ķermenis to rāda pirms paši esam to apzinājušies.
Daudziem tas droši vien ir zināms, ka stress var būt jūsu iedvesmas Ferrari: ja nesavaldīsiet, tad ietrieks jūs depresijas stūrī, un tajā pašā laikā, stress var būt jūsu iedvesmas Ferrari, kas var jūs aizvest.. kur vēlaties.
Ja stress ir negatīvs, tad visi personiskās dzīves un darba procesi, lai cik talantīgi tie nebūtu plānoti un jūs paši nebūtu izcili apķērīgi, var vienkārši mežģīties uz katra soļa.
It kā zināms, vai ne?
Lielais izaicinājums ir šī stresa nemanāmība, uzkrāšanās un beigās mūsu pierašana pie tā… Kad it kā viss liekas normāli… (no savas/lektora pieredzes)
Negatīvais stress var ienākt mūsos tiešām praktiski nemanāmi, teju vai pie katras mijiedarbības ar cilvēkiem, situācijām, informāciju utt.
Un, ja nemanot, esam pie šāda “normāli” stāvokļa pieraduši, tad bieži vien, lai nonāktu līdz iedvesmai un sirsnībai, ir krietni jāpacenšas.
Lekcijas uzdevums – vai nu atkārtot, iespējams, jau zināmo, vai arī ieraudzīt jaunus principus tam, kā pārvērst negatīvo stresu pozitīvajā.
Lekcijā arī lūkosim praktizēt un izjust to, kā stress mazinās ar dažiem zinātnieku “oficiāli atzītiem” trikiem – 2 – 10 minūtes ilgām “fiziskām aktivitātēm” ar asprātīgiem uzdevumiem.
Zuarguss kopā ar Latvijas Intelektuālās Attīstības fonda kolēģiem ir izstrādājuši “Vispusīga intelekta” mācību metodoloģiju, kura paredz intensīvu “mācību stresa slodzes” miksēšanu ar destresa metodēm, saglabājot spēju mācīties, adaptēties, komunicēt un pieņemt jaunus “mācību uzdevumus”. Šī metodoloģija arīdzan ir zinātniski pārbaudīta un pārbaudījumu izturējusi.

Lekcijas ieejas maksa ir 5LVL. Lūdzam pieteikties uz kalnciemaiela@gmail.com.

plakats_s

Sabīnes Moores personālizstāde “Mani kaimiņi Berlīnē un Rīgā”

No 28.novembra līdz 12.decembrim Kalnciema kvartāla galerijā norisināsies Sabīnes Moores personālizstāde „Mani kaimiņi Berlīnē un Rīgā”, kurā būs apskatāmi 35 logu gleznojumi no mākslinieces atrašanās vietām dažādos dzīves periodos.

Gleznu sērijā Sabīne Moore skatās uz logiem kā tādiem. Tie ir izrauti no fasādes konteksta; ģeometriski, krāsaini. Atspīdums ir vēss un sienas krāsas ir siltas. Ir logi ar aizkariem, ar zariem priekšā, ir netīri logi, ir saulriets. Reizēm gleznās ir biezi triepieni, dramatiskums, reizēm var saskatīt gadalaikus un ir redzama pavasarīga gaisma. Var saskatīt jaunus un vecus logus.

Izstāde būs apskatāma no 28. novembra līdz 12.decembrim, katru nedēļu no pirmdienas līdz sestdienai 12.00 – 22.00, Kalnciema kvartāla galerijā, Kalnciema ielā 35, Rīgā. 

Kalnciema kvartāla Ziemassvētku tirdziņi

Sestdienās:  07., 14., 21. un 28. decembrī no 10:00 – 16:00

Papildus Ziemassvētku tirdziņi notiks arī svētdienās, 15.decembrī, 22. decembrī un 29. decembrī 10.00-16.00

Kalnciema kvartāla Ziemassvētku tirdziņos ikviens varēs atrast oriģinālas dāvanas tuviniekiem un draugiem, kā arī Latvijā ražotus jaunumus svētku galdam. Mazākajiem tirdziņa apmeklētājiem būs iespēja apmeklēt Ziemassvētku izrādes, izzinoši eksperimentālas un interaktīvas nodarbības, kā arī darboties radošajās darbnīcās.

Kalnciema kvartāls, Kalnciema ielā 35, Rīgā.

Koklētāju ansambļa „Teiksma” koncerti Kalnciema kvartālā

14.12.2013. plkst. 12:00 notiks ansambļa brīvdabas koncerts uz Kalnciema kvartāla skatuves Ziemassvētku tirdziņa ietvaros.

14.12.2013. plkst. 15:30 notiks ansambļa koncerts Vīnu veikala zālē. Ieejas maksa 3 LVL.

ZIEMASSVĒTKU IZRĀDES BĒRNIEM

Ka saule gadijas

Izrāde „Kā saule gadījās?”

27.12.2013. plkst. 13:00 un 15:00

Kalnciema kvartāla brūnajā mājā, Kalnciema ielā 35.

Biļetes cena 3.50 LVL, sākot no 3 gadu vecuma.

Biļetes var iegādāties Biļešu Paradīzes kasēs.

Izrādes idejas autore ir režisore Inga Tropa.  Tās literārā satura pamatā ir Latviešu tautas teikas par Zemes, Saules, Mēness, zvaigžņu, ūdens un cilvēka izcelšanos. Aktieri Lauma Balode un Kaspars Aniņš ar bērnu līdzdalību atklāj un kopīgi izzina teikās aprakstīto debesu spīdekļu, cilvēku un ūdens brīnumaino izcelšanos. Teiku vizualizācijai tiks izmantoti dažādi virtuves rīki un „eko” pārtikas produkti (milti, iesals, cukurs utt.), ar kuru palīdzību bērni kopīgi ar aktieriem izrādes laikā pagatavos piparkūku mīklu, veidos dažādas cepumu formas un noslēgumā tos kopīgi izceps un izgaršos. Izrāde tapusi 2012. gada Ziemassvētkos Kalnciema kvartālā un līdz šim brīdim jau iepriecinājusi daudz mazos skatītājos Latvijā.

Aktieri – Lauma Balode un Kaspars Aniņš

Režisore – Inga Tropa  /Ar izrādi bērniem “Ūdens” ieguvusi galveno balvu teātra festivālā “Patriarha rudens” 2012.g. 

Izrāde „Ziemas māja”

28.12.2013. plkst. 11:00 un 14:00

04.01.2014. plkst. 11:00 un 14:00

Kalnciema kvartāla brūnajā mājā, Kalnciema ielā 35.

Biļetes cena 3.50 LVL, sākot no 3 gadu vecuma.

Biļetes var iegādāties Biļešu Paradīzes kasēs.

Izrāde stāsta par senseniem laikiem pirms gadiem trīsdesmit pieciem, kad tāltālā zemē aiz augstiem kalniem un tumšiem mežiem pilsētā Ogre dzīvoja mazs zēns vārdā Mārtiņš un viņa vecaistēvs Antons. Mazais Mārtiņš kopā ar vecotēvu iepazīst pasauli, mācās darīt darbus un nedarbus, mīlēt un vērot dabu, saprast tās likumus – mīlestības, dzimšanas, nāves, vasaras un ziemas mūžīgo ciklu. Izrāde balstās uz režisora Mārtiņa Eihes atmiņām par savu vecotēvu un bērnību.

Līdzīgi kā pirms dažiem gadiem Nomadi veidotā kritiķu, skatītāju un ārvalstu festivālu augsti novērtētā izrāde “Vasaras sala” arī “Ziemas māja” ir veidota objektu teātra estētikā un uzrunās gan mazos, gan lielos skatītājus. Abas izrādes saista ne tikai forma un, bet arī tās varoņi.

Izrādes radošā komanda – dramaturģija un režija Krista Burāne, izpildījums un režija Mārtiņš Eihe, idejas un izpildījums Ģirts Rāviņš.

Rūta Briede recenzija par izrādi te http://ikdiena.nomadi.lv/2013/11/svaigs-gaiss-rudeni/

Advertisements
Nākamā ziņa
Komentēt

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: