Kaņepes Kultūras centrs

KKC_logoA

Kaņepes Kultūras centrs ir ēka Skolas ielā 15, kuras būvprojekts apstiprināts 1895. gadā, arhitekts Rudolph Heinrich Zirkwitz. Ēka piedzīvojusi aristokrātiskas Rīgas baltvācu un krievu ģimeņu sarunas, pieredzējusi sevī daudz bohēmas Brīvvalsts laikā, kad kvartāla stūri apdzīvoja Mākslas akadēmijas un RTU studenti, līdz beidzot šeit pusgadsimtu mācījušies vairāki tūkstoši bērni un jaunieši, kas katru dienu piepildīja šo ēku ar SKAŅU.

Jāzepa Mediņa mūzikas skola no šīs ēkas pārvācās uz citām telpām, jo Rīgas Dome pieņēma lēmumu daudzas savā pārvaldībā esošas iestādes no privātīpašumiem pārcelt uz pašvaldības ēkām. Divus gadus šī ēka pavadīja tumsā un bez siltuma.

Prieks, ka pilsētā aktivizējās daudzi interesenti, kuriem šīs ēkas liktenis nebija vienaldzīgs, tostarp Gundega Laiviņa, Latvijas Jaunā teātra institūra direktore, sadarbībā ar Klausu Grīnbergu organizēja izstādi “Staro Orfejs”, kurā toreiz 11 jaunie scenogrāfi staigāja pa Rīgu, austiņās klausījās Klaudio Monteverdi baroka operas „Orfejs” partitūru un pilsētvidē meklēja telpu ainai, kurā Orfejs ar savu muzicēšanu apbur pazemes sargus un šķērso šīs pasaules un viņsaules robežu, lai glābtu savu Eiridīki.

Kaņepes Kultūras Centra laime ir vadīt ļoti īpaša nama atjaunošanu, kurā mūzikas un dažādu kultūru mākslas izpausmes turpināsies. Ir izveidojusies lieliska sadarbība ar Zaigu Gaili, kura rūpīgi seko ēkas māksliniecisko vērtību un autentiskās auras saglabāšanai. 2011. gada septembrī KKc atvēra savas telpas kā vieta kurā notiek dažādi pasuales mūzikas koncerti, izstādes, teātra izrādes, kā arī nākotnē šeit būs ugunīga koncertzāle, jūtīga virtuve un harmoniska pulcēšanās vieta.

Kaņepes Kultūras centra 2 .stāvā ir atvērts neliels mājīgs 30 sēdvietu kinoteātris Kino Bize. Tā programmu veido jaunas, neatkarīgi producētas filmas un video no visas pasaules, kā arī tematiski veidotas retrospekcijas, lekcijas un īpašie notikumi.

Plašāka informācija: kanepes.lv / kinobize.lv

Skolas iela 15

@kanepeskc

facebook.com/Zoo.KKC

Advertisements
Iepriekšējā ziņa
Komentēt

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: