Muzeju naktī tiks atklāta RIXC Mediju telpas izstāžu programma

metasphere

 

Šo sestdien 18. maijā plkst. 19.00 ar latviešu jaunās mediju mākslinieces Irīnas Špičakas audiovizuālo instalāciju “Metasphere” Muzeju nakts 2013 ietvaros RIXC Mediju telpā tiks atklāta izstāžu programmas jaunā sezona. Izstāde Muzeju nakts apmeklētājiem būs atvērta līdz plkst. 00.00. Pēc tam tā būs apskatāma līdz 13. jūnijam.

RIXC Mediju telpa atrodas 11. Novembra krastmalā 35 (ieeja no Minsterejas ielas).
Izstādes darba laiks: pirmdien: slēgts; otrdien, trešdien, ceturtdien, piektdien: 14.00-19.00; sestdien, svētdien: 12.00-18.00.
Ieeja bez maksas.

Koncepcija, vizuālais dizains, projection mapping – Irīna Špičaka
Kods, tehniskā uzbūve – Krišjānis Rijnieks
Skaņa – Platons Buravickis

“Metasphere” ir elektroniska audiovizuāla instalācija, kuras ietvaros tradicionālā taisnstūra video ekrāna vietā tiek izmantota 2 x 2 m skulptūra ar tai pielāgotām projekcijām. Skulptūra ir puslodes forma, kas sastāv no trijstūriem – instalācijas cikla laikā tiek iztirzāti formu veidojošie pirmelementi (punkti, līnijas, trijstūri u.c.), kas metaforiski tiek pielīdzināti autoru iekšējās pasaules uzbūvei. Šis darbs attēlo fragmentu no cilvēciskās ikdienas uztveres pieredzes, kas sevī iekļauj apkārtējās vides pētīšanas procesu un kā šis process mijiedarbojas ar subjektīvo refleksijas mehānismu.

Projekcijās izmantotās ģeometriskās pamatformas, veido lielāku objektu. Līdzīgi grieķu priedēklis μετα- (meta-) tiek lietots runājot par datiem, kas ir kādu citu datu daļa – aplis, līnija un trijstūris ir dati, kas ir sfēras daļa.
Skaņa “Metasphere” instalācijā ir neatņemama sastāvdaļa, tā tiek sinhronizēta ar kustīgu attēlu. Tā tiek veidota ar kreatīvās programmēšanas rīkiem un citām elektroniskās mūzikas veidošānas metodēm, iedvesmojoties no akadēmiskās mūzikas komponēšanas pamatprincipiem.

“Metasphere” ir Irīnas Špičakas maģistra darbs Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās Komunikācijas nodaļā, kas tapis sadarbībā ar Krišjāni Rijnieku (tehniski vizuālais risinājums) un Platonu Buravicki (skaņa).
Irīna Špičaka ir audiovizuālo mediju māksliniece, kuru interesē tradicionālā taisnstūrveida ekrāna dekonstrukcija, viņa izmanto projection mapping metodes kā savu izteiksmes līdzekli. Viņa izmanto matemātisku loģiku un ģeometriju kā vizuālo un skaņas valodu. Irīna nodarbojas ar pētniecību un pasākumu organizēšanu elektroniskās audiovizuālās performances jomā Pixelache Helsinki festivāla platformā, kā arī strādā kā grafiskais dizainers. Viņa ir arī uzrakstījusi vairākus rakstus par elektronisko audiovizuālo kultūru, kas ir publicēti Veto Magazine.

Irīnai ir Latvijas Mākslas akadēmijas bakalaura grāds vizuālajā komunikācijā. Viņa ir studējusi eksperimentālo video un mixed media Brēras Mākslas akadēmijā Milānā, Itālijā
Krišjānis Rijnieks ir jauno mediju mākslinieks, kuru interesē dažādas digitālo un interaktīvo mediju veidošanas tehnikas. Pēdējos gadus viņš sadarbojas ar Irīnu Špičaku radošā ziņā un ir bijis iesaistīts dažādos projektos, kas saistīti ar grafisko dizainu, animāciju un programmēšanu Flash ActionScript, openFrameworks, Cinder un citās programmēšanas valodās / vidēs.

Krišjānim ir bakalaura grāds gleznošanā un šobrīd viņš studē jauno mediju maģistra programmā Helsinku Media Lab. Viņš ir arī autors grāmatai iesācējiem par kreatīvās programmēšanas platformu Cinder – “Cinder – Begin Creative Coding”, kura ir publicēta ar izdevniecības Packt Publishing starpniecību.

Platons Buravickis ir akadēmiskās skaņas mākslinieks, kurš “Metasphere” projektā tika iesaistīts, lai veiktu eksperimentu – pārnestu savas zināšanas par tradicionālo mūzikas kompozīciju digitālās skaņas veidošanā, izmantojot kreatīvo programmēšanu un digitālās skaņas veidošanas rīkus.

Viņš ir mācījies klavierspēli pie Viļņa Šmīdberga un Pētera Vaska. Pēteris Vasks ir labi pazīstams Latviešu komponists un ir bijis galvenais Platona iedvesmas avots. Šobrīd Platons strādā pie sava bakalaura darba Latvijas Mūzikas akadēmijā. Viņš ir arī trīs reizes ieguvis Latvijas Mūzikas Skolu Komponistu balvu.

Ar RIXC Mediju telpas izstāžu programmu jaunajā 2013. gada sezonā paredzēts stiprināt jauno mediju mākslas scēnu Latvijā, aktualizēt to, izstādot jauno mediju mākslas – īpaši jauno autoru – darbus, padarot tos tādējādi pieejamus visplašākajai publikai – izstāžu apmeklētājiem.

RIXC Mediju telpas izstāžu programmu un izstādi “Metasphere” atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds.

 

Advertisements
Komentēt

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: