Kalnciema kvartāla cikla „Pārdaugava stāsta” trešais vakars

pardaugava

 

15. maijā 19:00 Jūs uz kopīgu sarunu – jautājumu un atbilžu vakaru – aicina arhitekts un Pārdaugavas ilggadējs iedzīvotājs Pēteris Blūms. Ņemot vērā Pētera Blūma mūža garumā krāto zināšanu bagāžu arhitektūras un kultūrvēstures jomā, šoreiz piedāvājam nebijušu iespēju būt galvenajās lomās Jums – Pārdaugavas iedzīvotājiem, un pajautāt sev interesējošus jautājumus par Pārdaugavu.  

Aicinām uz pasākumu ikvienu bijušo vai esošo Pārdaugavas iedzīvotāju. Ikvienu, kas sevī glabā neatbildētus jautājumus, piemiņas lietas vai mīklainus foto fragmentus saistībā ar Pārdaugavu. Ikvienu, kurš vēlas atjaunot koka ēku Pārdaugavā, tās detaļas vai mēbeles un meklē speciālista viedokli, kā to vislabāk darīt. Kas bija šajā vietā pirms tur atradās mana māja? Ko nozīmē uzraksts uz šīs ēkas? Kur ir attēlā redzamā Pārdaugavas vieta?

Arhitekts Pēteris Blūms tikšanās laikā sniegs iespēju saņemt konsultāciju un skaidrojumu katram Jūsu iepriekš iesūtītajam jautājumam par vēsturi, arhitektūru vai restaurāciju saistībā ar Pārdaugavu, kuram klāt jāpievieno foto.

Jautājumus lūdzam iesūtīt kalnciemaiela@gmail.com līdz 13.maija vakaram.

Pasākumu ciklā „Pārdaugava stāsta” tiek uzaicinātas ievērojamas personības – galvenie stāstnieki, kuri noteiktu dzīves posmu ir pavadījušas Pārdaugavā un dēvē sevi par „pārdaugaviešiem”. Stāstu vakari tiek veidots mērķtiecīgā formā, sarunas laikā virzoties caur noteiktām Pārdaugavas apkaimēm un koncentrējoties uz īpašiem un personiskiem pieturas punktiem Pārdaugavā. Tiek runāts par konkrētām vietām – ēkām, ielām, parkiem, stūriem un pagalmiem, kas tiek iztirzātas nevis no vēsturiski akadēmiskā aspekta, bet no personiskās retrospekcijas. Tiek vākti un apkopoti subjektīvi atmiņu stāsti par Pārdaugavas vietām, komponējot šos stāstus ar attēliem no stāstnieku personiskajiem un citiem pieejamajiem arhīviem, kā arī senām kartēm, fotogrāfijām, vēstulēm, skaņām un citiem materiāliem.

Pasākumu aicināti apmeklēt un aktīvi piedalīties pārdaugavieši, studenti, seniori un jebkuras pasaules vietas iedzīvotāji, kuriem interesē vide, cilvēki un stāsti, kas ir aiz tiem.

Nākamais „Pārdaugava stāsta” pasākums notiks 5. jūnijā 19.00.

Pasākums notiks Vīnu veikala zālē, Kalnciema ielā 35. Ieeja 3Ls, studentiem un pensionāriem 1Ls.

Pasākumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Advertisements
Komentēt

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: