Kalnciema kvartāla cikla „Pārdaugava stāsta” otrais vakars

salona_vakari_2

24. aprīlī 19:00 Jūs uz tikšanos un kopīgas pieredzes vakaru aicina divi Pārdaugavas Pēteri – režisors, kino cilvēks un pedagogs Pēteris Krilovs, un arhitekts, Pārdaugavas huligāns Pēteris Blūms. Jūs sagaida personisks stāstījums par abu Pēteru dzimtu dzīvi Pārdaugavā, to savstarpējiem krustpunktiem un Pārdaugavas lomu to likteņos.

‘”Mēs katrs dzīvojam savās mājās, ģimenēs, dzīvēs, bet, kad izejam ārpus saviem mitekļiem, mūsu ceļi sāk krustoties. Gan laikā, gan telpā. Jūsu priekšā būs divi Pēteri, kas abi dzimuši vienā gadā, mūžu nodzīvojuši dažu kvartālu attālumā relatīvi paralēli, šad – tad epizodiski krustojoties. Tomēr pastāv citas, dīvainas saites, kas mūs vairāk vai mazāk saista, un iezīmējas, kad mēs sākam tās apzināti kairināt.

Pēteris Krilovs visu mūžu dzīvojis tepat, blakus – trijās dažādās adresēs, kas, savienotas līnijām, veido trijstūri. Tāds pat telpiskais trijstūris ir otra Āgenskalna Pētera dzīvē. Ja pieliekam klāt skolu, darbavietu, citus ilgstošas piesaistes punktus, veidojas Rīgas daudzstūri, kas savstarpēji abiem kaimiņiem pārklājas.

Un rodas saites, par kuru esamību iepriekš nebija nojausmas.” / P.Blūms/

Agens vest273

Pasākumu ciklā „Pārdaugava stāsta” tiek uzaicinātas ievērojamas personības – galvenie stāstnieki, kuri noteiktu dzīves posmu ir pavadījušas Pārdaugavā un dēvē sevi par „pārdaugaviešiem”. Stāstu vakari tiek veidots mērķtiecīgā formā, sarunas laikā virzoties caur noteiktām Pārdaugavas apkaimēm un koncentrējoties uz īpašiem un personiskiem pieturas punktiem Pārdaugavā. Tiek runāts par konkrētām vietām – ēkām, ielām, parkiem, stūriem un pagalmiem, kas tiek iztirzātas nevis no vēsturiski akadēmiskā aspekta, bet no personiskās retrospekcijas. Tiek vākti un apkopoti subjektīvi atmiņu stāsti par Pārdaugavas vietām, komponējot šos stāstus ar attēliem no stāstnieku personiskajiem un citiem pieejamajiem arhīviem, kā arī senām kartēm, fotogrāfijām, vēstulēm, skaņām un citiem materiāliem.

Pasākumu aicināti apmeklēt un aktīvi piedalīties pārdaugavieši, studenti, seniori un jebkuras pasaules vietas iedzīvotāji, kuriem interesē vide, cilvēki un stāsti, kas ir aiz tiem.

Nākamais „Pārdaugava stāsta” pasākums notiks 15. maijā 19.00.

Pasākums notiks Vīnu veikala zālē, Kalnciema ielā 35. Ieeja 3Ls, studentiem un pensionāriem 1Ls.

Pasākumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Advertisements
Komentēt

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: