Radošo kvartālu un teritoriju asociācija iepazīstinās ar nākotnes plāniem

Rīga, 26.marts, LETA. Šodien plkst.12 Kaņepes Kultūras centra otrajā stāvā notiks Radošo kvartālu un teritoriju asociācijas (RKTA) rīkots pasākums, kurā tiks stāstīts par Rīgas radošo kvartālu rīcības plānu 2013.-2017.gadam, aģentūru LETA informēja asociācijas pārstāve Elīna Stelcere.

Pasākumā RKTA valdes priekšsēdētājs Oļegs Ņikitins prezentēs asociācijas darbu un darbības virzienus, kā arī radošo kvartālu rīcības plānu nākamajai piecgadei, savukārt ar Nīderlandes pieredzi dalīsies Roterdamas “Erasmus” universitātes lektore Ieva Rozentāle.

Pasākuma noslēgumā norisināsies paneļdiskusija, kurā par Rīgas radošajiem kvartāliem, to nozīmi un attīstību diskutēs Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta pārstāvis Guntars Ruskuls, Rīgas pilsētas arhitekta biroja direktors Gvido Princis, Banku augstskolas pārstāve Tatjana Volkova, Kalnciema kvartāla pārstāvis Kārlis Dambergs un VEF radošā kvartāla pārstāvis Kaspars Lielgalvis.

RKTA tika dibināta 2012.gada pavasarī, apvienojoties lielākajai daļai Rīgas radošo kvartālu – Miera ielas republikai, Spīķeriem, Berga bazāram, “Totaldobžei”, “I-Dejas mājai”, RISEBA, “H2O6” un biedrībai “Tabakas fabrika”. Tās mērķis ir uzlabot pilsētas kultūrvidi caur radošo kvartālu saskaņoto darbību, veidojot platformu komunikācijai, ietekmējot politikas procesus, piesaistot finansējumu radošo kvartālu aktivitātēm un veicinot kultūras decentralizāciju un sociālo iekļautību.

Rīgas radošo kvartālu rīcības plāns tika izstrādāts, sadarbojoties kultūras, urbānisma, pilsētplānošanas un ekonomikas speciālistiem, Rīgas pašvaldības darbiniekiem, RKTA biedriem, piedaloties arī Kalnciema ielas kvartālam. Rīcības plāns nosaka Rīgas radošo kvartālu lomu un atbildību kultūras attīstības, sociālās iekļautības, tūrisma un pilsētas ekonomiskās izaugsmes jautājumos, paredz ciešu sadarbību ar pašvaldību un ietver piedāvājumu tās funkciju deleģēšanu radošiem kvartāliem. Tā izstrāde ir būtisks solis darbā pie pilsētas kultūras un sociālās attīstības plānošanas, kas ietver jauno uzņēmējdarbības modeļu, sociālās mijiedarbības, tehnoloģiju attīstības un inovāciju paraugus.

Advertisements
Komentēt

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: