Lieldienas un pasākumi aprīlī Kalnciema kvartālā

Lieldienas

Lieldienas Kalnciema kvartālā tiks atzīmētas 30. martā 10.00-16.00. Kopības sajūtu, sadziedāšanos, sadancošanu, saspēlēšanu un sen neredzētu draugu satikšanu vadīs folkloras kopa „Putni” no Lēdurgas. Tiks atklātas lielās šūpoles,  notiks „oliņ boliņ” izdarības, darbosies karuselis un citi prieki mazākiem un lielākiem apmeklētājiem. Tirdziņā atradīsiet oriģinālus Lieldienu noformējuma elementus, jaunus un košus amatnieku darinājumus, daudz un dažādus gardumus, siltos ēdienus, pavasara salātus, kafiju un lieliskus pašmāju un itāļu vīnus.

„Lietuviešu tirgus” 

13. aprīlī no 10.00-16.00 Kalnciema kvartālā notiks „Lietuviešu tirgus”, kur tiks pārstāvēti Lietuvas zemnieki un amatnieki ar viņu tradicionālajiem produktiem un izstrādājumiem. Būs tradicionālās sauso ziedu kompozīcijas Verba, kūpinātie sieri un gaļas, kā arī jauno dizaineru apģērbi, adījumi, rotas un dabiskā kosmētika. Tirdziņā varēs nobaudīt īstus, uz vietas gatavotus lietuviešu ēdienus. Paralēli skanēs lietuviešu mūzika, kā arī vakarā paredzēta mākslinieku performance no Užupis mākslas centra Viļņā. Ideja par lietuviešu tirgu ir radusies, pamatojoties un draudzīgajām saitēm ar kaimiņu tautu un viņu interesi piedalīties Kalnciema kvartāla rīkotajos pasākumos.

Tirdziņi aprīlī notiks katru sestdienu – 6., 13., 20., 27. datumā no 10.00-16.00.

Salona vakari Kalnciema kvartālā – cikls „Pārdaugava stāsta” 

3. aprīlī un 24. aprīlī pl. 19.00

Kalnciema kvartālā notiks pārdaugaviešu stāstu vakari – cikls „Pārdaugava stāsta”. Katrā no pasākumiem tiks uzaicinātas sabiedrībā ievērojamas personības, kuras noteiktu savu dzīves posmu ir pavadījušas Pārdaugavā un dēvē sevi par „pārdaugaviešiem”. Katrā no pasākumiem šīs personas būs galvenie stāstnieki. Stāstu vakars tiks veidots mērķtiecīgā formā, sarunas laikā virzoties caur noteiktām Pārdaugavas apkaimēm un koncentrējoties uz īpašiem pieturas punktiem Pārdaugavā. Tiks runāts par konkrētām vietām – ēkām, ielām, parkiem, stūriem un pagalmiem, kas tiks iztirzātas nevis no vēsturiski akadēmiskā aspekta, bet no personiskās retrospekcijas. Tiks vākti un apkopoti personiski atmiņu stāsti par Pārdaugavas vietām, komponējot šos stāstus ar attēliem no stāstnieku personiskajiem un citiem pieejamajiem arhīviem, kā arī senām kartēm. Pasākumu cikla rezultātā tiks izveidoti alternatīvā tūrisma maršruti pa Pārdaugavu, kas būs pieejami plašai publikai.

3. aprīlī pasākuma viesis būs arhitekts un mākslas vēsturnieks, ilggadējs Pārdaugavas iedzīvotājs Pēteris Blūms ar aizraujošu un personisku stāstījumu par arhitektūru, dzīvi un pārmaiņām Pārdaugavā dažādos laikos. Pasākumā aicināti atmiņās un pārdomās dalīties visi interesenti.

Ieeja 3Ls, studentiem un pensionāriem 1Ls.

Sekojiet Kalnciema kvartāla programmai: http://www.kalnciemaiela.lv, facebook.com/kalnciemaiela, twitter.com/kalnciemaiela.

Advertisements
Komentēt

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: