TIRDZIŅŠ UN PASĀKUMI KALNCIEMA KVARTĀLĀ 23. FEBRUĀRĪ

kkvart

Šo sestdien, 23. februārī no 10.00-16.00 Kalnciema kvartālā notiks zemnieku un amatnieku tirdziņš, radošas darbnīcas un iespēja ziedot mantas labdarībai.

Pavasara tuvošanās laiks ikkatram no mums, līdzīgi kā dabai, liek sakopot savu enerģiju jaunam sākumam. Attīrīt prātu un sakārtot vidi ap sevi. Kalnciema kvartālā šoreiz aicināsim labdarības mērķiem ziedot mantas, piedalīties darbnīcās, kurās tiks izmantoti materiāli otrreizējai pārstrādei, kā arī iegādāties produktus gavēnim vai vienkārši vitamīnu devai pavasarī. Piemēram, ķiploku pastu biezpienam, žāvētus ķiplokus, burkānu sukādes, vērtīgo kaņepju un smiltsērkšķu eļļu, Īslandes ķērpju tēju organisma attīrīšanai, sīrupus, sulu un ievārījumus, attīrošas tējas, ziemas sezonas dārzeņus un augļus – ķirbjus, bietes, burkānus, sīpolus, ķiplokus, lociņus, ābolus, dzērvenes, veģetāros pelmeņus – ar baziliku un mīksto sieru, ābolu čipsus, žāvētus ābolus, rupjmaizi ar amoliņu  un citus vērtīgus produktus.

Savukārt, labdarības veikals „Otrā Elpa” sadarbībā ar Kalnciema kvartālu aicina ziedot mantas. Ziedojumi tiks pieņemti 23. februārī Kalnciema ielas tirdziņā zilās mājas verandā no 10:00 – 16:00.

Katram mājās mēdz būt kas nevajadzīgs, kas citam var būt itin noderīgs. Mantu ziedojumi ļauj atbalstīt un palīdzēt tiem, kas nonākuši krīzes situācijās, patversmēs, bērnu namos un pansionātos.

Kāpēc ziedot: Tev mājās noteikti ir kaut kas tāds, ko sen vairs nelieto un kas nemaz nav vajadzīgs – vai tā ir kāda grāmata, vai drēbes, apavi, vai sen nevajadzīgas bērnu rotaļlietas. Tādēļ atbalsti labdarību, saudzē vidi un esi sociāli atbildīgs – ziedo sev vairs nevajadzīgās mantas kādam, kam tas ir patiešām nepieciešams. Kādam jābūt ziedojumam: ikvienai ziedotajai precei jābūt tīrai, funkcionālai un piemērotai tālākai lietošanai. Ko ziedot: bērniem – īpaši gaidām rotaļlietas, spēles, bērnu grāmatas, apģērbus, apavus – kā bērniem, tā pieaugušajiem; aksesuārus – bižutēriju, lietussargus, cepures, jostas, somas, u.tml.; grāmatas, mūzikas ierakstus, filmas (DVD, CD, plates, utt.); interjera un dizaina priekšmetus – vāzes, traukus, tekstila izstrādājumus; sporta preces, inventāru, ekipējumu. Ko neziedot: lietas, kas ir netīras, salauztas un nefunkcionālas. Kur ziedojumi nonāks: visas ziedotās lietas tiks sašķirotas un nonāks pie katrai lietai atbilstoša adresāta. Daļa tiks ziedota dažādu sociālo grupu atbalstam, kā arī  mērķorganizācijām, ar kurām sadarbojas labdarības veikals „Otrā Elpa”. Daļu no ziedotā varēs iegādāties labdarības veikalā “Otrā elpa” gan Rīgā, gan Liepājā un tādā veidā mēs kopīgi radīsim iespēju arī finansiāli atbalstīt dažādus labdarības projektus, par kuriem vairāk vari izlasīt šeit: www.otraelpa.lv

No 10.00-16.00 brūnajā mājā bērniem un viņu vecākiem tiks piedāvāta „Zīmulis un ota” organizētā meistarklase āfrikāņu stila pērlīšu gatavošanā no žurnāliem un avīzēm.

Bet biedrība “Homo Ecos” organizēs tetrapaku maciņu meistardarbnīcu (10.00-16.00, brūnajā mājā), kurā būs iespēja pašiem gatavot interesantus maciņus no izlietotām tetrapakām. Kā arī varēsiet uzzināt, ko vēl var pagatavot mājas apstākļos no otrreizējās pārstrādes produktiem, kā tos šķirot un kāda ir to ietekme uz vidi.

Dalība darbnīcās ir bez maksas.

Galerijā apskatāma Paula Pudža tēlniecības darbu izstāde „Metafiziskais reālisms”.

Nākamais tirdziņš un gadskārtējā „Mākslas medību” atklāšana sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju notiks 9. martā. Tā būs lieliska iespēja aplūkot un iegādāties vairākus simtus jauno mākslinieku darbus. „Mākslas medības” norisināsies no 9. līdz 28. martam.

 

Sekojiet Kalnciema kvartāla programmai: http://www.kalnciemaiela.lv, facebook.com/kalnciemaiela, twitter.com/kalnciemaiela.

Advertisements
Komentēt

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: