Andrejsalietes Patricija Brektes gleznu izstāde restorānā „KID”

https://i0.wp.com/www.andrejsala.lv/data/image_paragraph/0012233_FULL_Brekte_izstade_8kajis.jpgNo 7. decembra līdz 2013. gada 7. martam restorāna KID* (Rīgā, Tērbatas ielā 41/43) interjeru papildinās mākslas studijas Peahenizveidotājas Patricijas Brektes gleznu izstāde El mundo submarino /Zemūdens pasaule. Tās atklāšanā piektdien, 7. decembrī, pulksten 17.00 par muzikālo noformējumu gādās akordeoniste Māra Peiseniece.

Ar rotondas tipa gleznām, kas radītas speciāli šai izstādei, māksliniece aicina skatītāju līdzi noslēpumiem bagātajā zemūdens pasaulē.

„Jau kopš savas radošās darbības sākumiem esmu turējusies ūdens tuvumā, pētot saulrietā mirguļojošos gaismas spēles, ar otas triepienu glāstot ik vilnīti, kas, sasniedzis krastu, strauji raujas atpakaļ, atpakaļ pie neizmērojamās brīvības, kāda piemīt jūrai. Tāpat dzīvības formas, kas ir tās sastāvdaļa, tiecas pēc šīs brīvības, kura tiem nereti tiek laupīta,” stāsta Patricija. „Gluži kā dabā – dzīvības ķēde ikreiz noslēdzas, lai sāktos atkal no jauna. Pēc neaizmirstamiem iespaidiem bagātā ceļojuma uz Spānijas piejūras pilsētām, jūtu, ka aplis ir noslēdzies, un fascinējošās jūras dzīles ar saviem iemītniekiem, vislabāk atspoguļo šo miera un perfektā balansa stāvokli, pēc kura esmu tiekusies.”

Ūdens, tā šķīstais liegums un neizmērojamais spēks nodarbinājis cilvēku prātus jau kopš seniem laikiem. Nevar nepiebilst, ka par mūsu civilizācijas izcelsmes avotu dēvētā stihija ir arī tas, kas mūs tur pie dzīvības. Miljoniem galonu ūdens, kas mūs ieskauj nemitīgi, neapbruņotai acij slēpj fantastiski bagātu dabas radītu brīnumu – zemūdens pasauli. Cik tālas zvaigznes kosmosā cilvēks tiecies sasniegt, tik dziļi zemes dzīlēs tam nav izdevies nolaisties…

Atbalstītāji: restorāns KID* un Riga Spirits & Wine Outlet 

Advertisements
Komentēt

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: