KOMPASS Rudens cikls pēdējais pasākums 24. oktobrī pl.19:00

KOMPASS Rudens cikls pēdējais pasākums šajā sezonā šodien – trešdien 24/10/2012 19:00 LAIKMETĪGĀ AKADĒMISKĀ MŪZIKA + FILOSOFIJA

Komponists – Andris Dzenītis, skaņu mākslinieks –Voldemārs Johansons 
eksperts – komponists Rolands Kronlaks

Filosofi – Kārlis Vērpe un Uldis Vēgners
eksperts – Artis Svece

KOMPASS ir prezentāciju vakars, kurā nozares ekspertu izvēlēti fiosofi, mūziķi, režisori, un komponisti stāsta par savu radošo darbību. Katra runātāja ziņā ir tas, vai stāstīt par idejām, pie kurām tiek strādāts šobrīd vai komentēt jau paveikto, vai stāstīt par sevi un savu ideju attīstīšanas gaitu. KOMPASS var kalpot kā orientieris tajā, kā attīstās mākslas un pētniecība Latvijā, KOMPASS var būt arī iedvesmas avots jaunām idejām vai viela pārdomām.

24. oktobrī notiks šīs sezonas pēdējais KOMPASS. Viesi:

ANDRIS DZENĪTIS, viens no talantīgākajiem, daudzpusīgākajiem un starptautiski veiksmīgākajiem jaunajiem latviešu komponistiem. Jau 16 gadu vecumā par sonāti vijolei un klavierēm „Pamestie” izpelnījies Latvijas Komponistu savienības Kamermūzikas opusu konkursa laureāta titulu (1994), tam sekoja studijas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un Vīnes Mūzikas un drāmas augstskolā un aktīva radošā darbība. Nupat līdz klausītājiem nonāca Andra Dzenīša operas „DAUKA” uzvedums. Andris Dzenītis aktīvi strādā arī mūzikas kritikā, publicistikā un pedagoģijā. Lasījis lekcijas Londonas Gildhola mūzikas skolā (2001) un Latvijas Kultūras akadēmijā (2002­–2004).

VOLDEMĀRS JOHANSONS ir mākslinieks, kuru par savējo uzskata tiklab laikmetīgās mākslas, kā arī mūzikas vidē. Viņa darbi saistīti ar akustiku un skaņas apstrādi, pētot tādus aspektus kā telpiskums, fizikalitāte, skaņas viļņu un elektromagnētiskā spektra vizualizācija un savstarpējā mijiedarbība. Mākslinieks studējis elektronisko mūziku Hāgas Karaliskās konservatorijas Sonoloģijas institūtā.

KĀRLIS VĒRPE filosofijas studijās, jau sākot ar bakalauru pamatā pievērsies fotogrāfijas un attēla problemātikai, kā estētikas un mākslas filosofijas, tā arī izziņas teorijas ietvaros. Gadu gaitā intereses pārvietojušās mediju un tehnikas teoriju kontekstā (cilvēka un tehnoloģijas mijiedarbība), kā arī apziņas filozofijā (kas ir apziņa, uztvere, iztēle, domāšana u.tml.?) Paralēli studijām publicējis vairākus fotogrāfijai un mākslai veltītus rakstus kā Latvijas, tā arī starptautiskos izdevumos. Pieredzi papildinājis ārzemēs, gadu studējot filosofiju Johana Gūtenberga universitātē Maincā. Pasniedzis fotogrāfijas teorijai un vēsturei veltītus kursus Liepājas Universitātē, Humanitārās fakultātes pētniecības struktūrvienībā, Mākslas pētījumu laboratorijā.

ULDIS VĒGNERS ir filosofs, LU doktorants, papildus izglītību ieguvis  Beļģijā, Lēvenes Katoliskās Universitātes Filozofijas Institūta doktorantūras programmā. Savos pētījumos pamatā pievēršas fenomenoloģijas jautājumiem. Darbojas kā pētnieks LU Filozofijas un socioloģijas institūtā. Uldis Vēgners ir tādu LZP un citu valsts finansēto projektu pētījumu dalībnieks kā „Dzīvespasaules fenomenoloģiskā un hermeneitiskā deskripcija”, „Nacionālā identitāte: valoda, vēsture, kultūra un cilvēkdrošība”, „Humanitāro zinātņu virtuālā enciklopēdija: personālijas, avoti, termini”.

Ieejas maksa – 3 LVL vai 5 dobžiki.

Advertisements
Komentēt

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: