PASĀKUMI KALNCIEMA KVARTĀLĀ 6.- 8. SEPTEMBRIS

Ceturtdiena, 6. septembris 19.00-23.00

JĀŅA RUŅĢA KLĀTBŪTNE 6. septembrī sniegs koncertu Kalnciema kvartālā, kopā ar British Council Latvia ielūgtiem dzejniekiem no Lielbritānijas! Tie ir Hollie McNish un Pete The Temp – SPOKEN WORD žanra pārstāvji.
Koncertā dzirdēsim Jāņa Ruņģa oriģinālkompozīcijas, brīvu improvizācijas lidojumu mijiedarībā ar dzeju no Lielbritānijas māksliniekiem, kā arī dziedātāju Kristīni Trezuni.

Koncertā:
JĀNIS RUŅĢIS – ģitāra, kompozīcija; DENISS PAŠKEVIČS – saksofons, basklarnete, flauta; REINIS OZOLIŅŠ – kontrabass, el.bass; RŪDOLFS DANKFELDS – bungas; KRISTĪNA TREZUNE – balss; SPOKEN WORD: HOLLIE McNISH (UK) (http://holliemcnish.bandcamp.com)un PETE THE TEMP (UK) (http://www.petethetemp.co.uk/?page_id=10)

„Jāņa Ruņģa Klātbūtne” ir projekts, kurā apvienojušies 4 profesionāli mūziķi no Latvijas, kurus kopā izdevās savākt grupas līderim Jānim Ruņģim. Tie ir – Latvijā jau vairākus gadus plaši pazīstamais mākslinieks, saksofonists Deniss Paškevičs, viens no “grūvīgākajiem” basistiem Latvijā un ilggadējais Latvian Blues Band basģitārists Reinis Ozoliņš (kontrabass, el.bass), viens no pieprasītākajiem jaunajiem bundziniekiem Latvijā – Rūdolfs Dankfelds, un viens no šī brīža labākajiem Latvijas jaunajiem ģitāristiem – pats Jānis Ruņģis. Mūziku, kuru izpilda “Jāņa Ruņģa Klātbūtne”, nevar vērtēt viennozīmīgi, vai ļoti konkretizēt, jo viņu lielākā ietekme ir džezs, kurš ietver sevī ļoti daudz dažādu mūzikas žanru un stilu. Pārsvarā tā ir Jāņa oriģinālmūzika, klāt pieliekot varbūt kādu populārāku džeza tēmu, vai kompozīciju no akadēmiskās mūzikas pasaules. Tā ir muzikāla sintēze un mākslinieku skatījums uz pasauli, tās norisēm un tendencēm, spilgts personības atspoguļojums. Tas ir ļoti intīms un vienmēr ekskluzīvs notikums, jo liela daļa no šīs grupas uzstāšanās pamatā ir improvizācija, kas garantē Jums to, ka tas, ko Jūs dzirdēsiet un sajutīsiet, ir neatgriezenisks process un tādā pašā  kontekstā vairs nevar atkārtoties.

*******************************************************************************************

Piektdiena, 7. septembris 19.00-23.00

Platekrāna vakari @ Kalnciemaiela via Lattelecom

19.00 Es neesmu šeit/ I’m Not There (rež. Tods Heinss/Todd Haynes, ASV, 2007.g.)*

Filmas „I’m Not There” scenārijs veidots pēc Boba Dilana biogrāfijas motīviem. Dilanu dažādos dzīves posmos atveido seši aktieri, tostarp Hīts Ledžers, Ričards Gīrs un pat Keita Blanšeta. Filmas skaņu celiņā ir iekļautas vairāk nekā 30 dziesmas Edija Vedera, Stīvena Malkmusa, Ketas Paueras un daudzu citu mūziķu izpildījumā. Virknei dziesmu pavadījumu ierakstījusi grupa „Million Dollar Bashers”, kuras dalībnieku vidū ir Lī Ranaldo no „Sonic Youth”, „Television” ģitārists Toms Verleins un Boba Dilana grupas basģitārists Tonijs Garnjē. Vairākās citās kompozīcijās pavadošā grupa ir „Calexico”.

21.15 Grupas “Instrumenti” pirmais koncertieraksts “TRU LIVE 2011”

Koncertieraksts “TRU LIVE 2011”  ir “Instrumenti” debijas albuma “TRU” tūres noslēguma šovs, kas notika pagājušā gada nogalē Arēnā Rīga un pulcēja 8000 skatītāju,  līdz šim iespaidīgākais grupas koncerts, kura veidošanā piedalījās vairāk kā 115 cilvēki. “TRU LIVE 2011” DVD iekļauta arī “VFS Films” veidota 20 minūšu gara filma par koncerta tapšanu ar video materiāliem no mēģinājumiem un sagatavošanās procesa, kā arī intervijas ar “Instrumenti” mūziķiem, gan arī koncerta video projekciju un tērpu māksliniekiem. Kopējais DVD garums ir 1h50min, pieejams no 5. septembra.

Piektdienu vakaros brīvdabas seansos Kalnciema kvartāla pagalmā tiek straumētas filmas un populāru mūziķu koncertu ieraksti no Lattelecom Televīzijas Videonomas. Filmu programma veidota ņemot vērā Lattelecom TV video nomā esošos filmu resursus un kino kritiķes Ditas Rietumas ieteikumus. Ekrānus labam kino nodrošina Samsung.

*filma angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā

**************************************************************************************

Sestdiena, 8. septembris  19.00-00.00

„Nakts ar Figaro” 

Mūsdienu kultūras forums „Baltā nakts”. www.baltanakts.lv

Kalnciema kvartālā notiks muzikāli izklaidējošs vakars 18.g.s. noskaņās ar Latvijas Nacionālās operas izrādi izbraukumā “Seviļas bārddzinis”. Daudz farsa un pārspīlētības reizē ar daili un melno humoru.

Pasākums ir  multimediju priekšnesums plašai publikai. Sākot ar operdziedātāju uzstāšanos uz brīvdabas skatuves, operas izrādes “Seviļas bārddzinis” video ieraksta demonstrēšanu, aizraujošām lekcijām un līdz šim neredzētiem materiāliem, līdz iespējai piedalīties sirreālā mielastā un saņemt „Viltus ievainojumu salona” pakalpojumus. Izbaudīt notis, parūkas, pūderi, tenorus un vakariņas.

Solisti: Jānis Apeinis, Evija Martinsone, Krišjānis Norvelis, Viesturs Jansons. Lektori: Mikus Čeže, Edgars Raginskis. Režisors: Aiks Karpetjans

Maltīti gatavo iecienītais un inovatīvais gastronomijas uzņēmums EcoCatering.

Visos pasākumos ieeja bez maksas

Sekojiet aktuālajai informācijai: www.facebook.com/kalnciemaiela; www.twitter.com/kalnciemaiela ; www.kalnciemaiela.lv

Advertisements
Komentēt

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: