Rīgas svētkos Kalnciema kvartālā – Kurzemes diena!

Lai popularizētu Kurzemes mājražotājus un amatniekus, biedrība Kurzemes tūrisma asociācija sadarbībā ar Kalnciema kvartālu un Sabiedrības integrācijas fondu organizē  pasākumu „KURZEMES DIENA KALNCIEMA KVARTĀLĀ”. Pasākums notiks šā gada 19.augustā, plkst. 11.00 – 16.00, Rīgas svētku laikā, Kalnciema kvartālā, Rīgā.

Kurzeme ir viens no tradīcijām bagātākajiem Latvijas novadiem, un kurzemnieki patiesi lepojas gan ar tradicionālo kultūru, gan arī ar gastronomiskā, aktīvā un dabas tūrisma piedāvājumiem. Jau kopš 2012.gada vidus ir izveidots zīmols „Ražots Kurzemē”, kas rosina lielāku vietējās sabiedrības un ārvalstu viesu interesi par Kurzemē tapušajiem darinājumiem.

Kurzemes diena ir pirmais biedrības organizētais pasākums Rīgā. Tas būs kā aicinājums ikvienam Kurzemes cienītājam apciemot šo reģionu ne tikai vasarā, bet arī rudenī un ziemā.

Pasākumā paredzēta amatnieku un mājražotāju produkcijas tirdzniecība, degustācijas, tradīciju un amatu prasmju demonstrēšana, tūrisma apskates objektu prezentācija, muzikāli priekšnesumi. Kurzemes dienā rīdziniekiem būs iespēja nogaršot un iegādāties visdažādākos pārtikas produktus: kazas un govs piena produktus, mājas vīnus, dažādu ziedu medu un citus saldumus, arī tējas, vietējās garšvielas un īstu lauku maizi. Te būs apskatāmi arī visdažādākie amatnieku izstrādājumi – lina dvieļi un galdauti, porcelāna rotas, keramika, no koka darināti sadzīves priekšmeti un rotaļlietas, kā arī pinumi un daudz citu skaistu un interesantu darinājumu.

Lai sniegtu pilnvērtīgu priekšstatu par Kurzemes bagāto kultūras dzīvi, Kalnciema kvartālu pieskandinās ielu muzikanti no Liepājas, Suitu sievas, grupa „Jorspeis” no Kuldīgas, Talsu sekstets „Kurzemes sēklas”, Jūrkalnes mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi, bet krāšņos Kurzemes tērpus varēs skatīt Saldus deju kopas „Medainis” priekšnesumos.

Jau ziņots, ka šogad Kurzemes tūrisma asociācija īsteno Sabiedrības integrācijas projektu „Jauna un inovatīva tūrisma pakalpojuma attīstīšana Kurzemē”, kura ietvaros tiek popularizēts zīmols „Ražots Kurzemē”.

Advertisements
Komentēt

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: