“Bikts” un “Mitjas mīlestība” teātra “Dirty Deal Teatro” repertuārā jau trīs sezonas

Kopā ar augusta sākumā notiekošo laikmetīgās skatuves mākslas festivālu “Dirty Drama IV” tiks atzīmēta arī teātra “Dirty Deal Teatro” piecu gadu pastāvēšanas jubileja. Tāpēc šis ir laiks, lai atskatītos uz teātra līdzšinējo darbību un atzīmētu nozīmīgākos sasniegumus. Divi no šādiem sasniegumiem ir izrādes “Mitjas mīlestība” un “Bikts”, kas teātra repertuārā ir kopš 2009./2010. gada sezonas un joprojām tiek regulāri spēlētas.

Krievu “sudraba laikmeta” rakstnieka Ivana Buņina stāsta “Mitjas mīlestība” iestudējums režisoram Vladislavam Nastavševam ir pirmais darbs Latvijas teātrī pēc studijām Pēterburgā un Londonā. Tas ir stāsts par aktrises greizsirdīgo draugu, kura apsēstība ar meiteni noved pie vardarbīgām sekām. Izrāde tikusi nominēta Dienas Gada balvai kultūrā 2010. gadā, bet V.Nastavševs tika nominēts “Spēlmaņu nakts” balvai kā gada jaunais skatuves mākslinieks 2009./2010. gada sezonā. Savukārt šī gada maijā “Mitjas mīlestība” piedalījās Baltijas skatuves mākslai veltītajā festivālā  “szene:BALTIKUM”, kas notika Drēzdenē.

Izrāde “Bikts” ir režisora Elmāra Seņkova otrā iestudētā izrāde viņa karjerā. Tajā apkopotas četras dažādu varoņu “grēksūdzes”, kurus sarakstījuši četri dažādi dramaturgi. Jau šajā izrādē E.Seņkovs strādāja kopā ar scenogrāfu Reini Dzudzilo, ar ko kopā veidojis vēl daudzas veiksmīgas izrādes dažādos teātros. Šī ir viena no pirmajām sadarbībām ar aktieri un režisoru Juriju Djakonovu, kas izrādē nospēlē visus četrus varoņus, un Elmārs Seņkovs “Bikti” dēvē par viņu “draudzības pieminekli”. E.Seņkovs arī īpaši uzteic dramaturga Jāņa Baloža veikumu, kas ir autors vienam no izrādes monologiem, kā lielisku paraugu tam, kā jāraksta monoizrādes. Elmārs Seņkovs, Jurijs Djakonovs un Jānis Balodis 2009./2010. gada sezonā tika nominēti kā gada debitanti “Spēlmaņu nakts” balvai par darbu pie šīs izrādes.

Nākamās izrāde 11. jūlijā plkst. 19:00 “Bikts”

Biļešu cena Ls 5 (skolēniem, studentiem, pensionāriem Ls 3). Biļetes var iegādāties Biļešu Paradīzes kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv, kā arī pirms izrādes teātra kasē.

Izrādes notiek teātrī “Dirty Deal Teatro” (Spīķeru kvartāls, Maskavas iela 12, k-2).

Advertisements
Komentēt

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: