Turpmāk ceturtdienās spoken word mākslas centrā Totaldobže

Turpmāk Totaldobže mākslas centrs regulāri aicinās katru ceturtdienas vakaru uzstāties dzejniekus, kas pievērsušies tik jaunām dzejas formām, ka apzīmējumi tām vēl nav radīti, vai tie ir pavisam svaigi un līdz šim vēl nav latviskoti, piemēram, spoken word, sound poetry, performance poetry utt. Saspēlēties ar eksperimentālo dzeju tiks aicināti dažādi skaņu un kustību mākslinieki.

12. jūlijā Mākslas centrā Totaldobže (VEF teritorijā ieeja no Bērzaunes ielas) notiks pirmais spoken word vakars. Tas sāksies 19.30 ar Dzejas Slamu un turpināsies ar spoken word dzejas priekšnesumiem kopā ar mūziku un laikmetīgo deju.

Slams notiks kā jau ierasts: dalībnieki var pieteikties uz vietas pirms pasākuma; pieteikties var ikviens, iepriekš sagatavojot 3 ne vairāk kā 3 minūtes garus dzejas priekšnesumus; dzejas lasījumus vērtēs žūrija, kuras sastāvā būs gan dzejas profesionāļi – Iveta Ratinīka, Ronalds Briedis un Madara Rutkēviča, kā arī pārstāvji no auditorijas; slama uzvarētājs saņems naudas balvu 50 LVL, ko nodrošina VKKF, viens no slama dalībniekiem saņems arī ielūgumu no Britu padomes Latvijā piedalīties festivālā Positivus, kurā, turpinot pērnās tradīcijas, arī šogad notiks divi slami – rīta un vakara, kuru norises vieta šoreiz būs Positivus Dabas skatuvē.

Pēc slama notiks dzejas lasījumi, kuros uzstāsies Semjons Haņins (ORBĪTA), Inga Gaile (dzejniece), Jevgēņijs Mesmers (slamu veterāns) un Freds [Frederico] (slamu veterāns no Daugavpils). Kopā ar dzejniekiem uzstāsies skaņu mākslinieki Platons Buravickis (jaunais komponists) un Kaspars Groševs (multimākslinieks), kā arī laikmetīgās dejas pārstāves Alise Putniņa, Eva Kronberga un Zinta Ķirse.

Spoken word ir dzeja, kas radīta dzīvam izpildījumam. Galvenais spoken word uzdevums ir dzejas iedarbība uz auditoriju un personisks dvēseles pārdzīvojums, ko tā spēj izsaukt klausītājā priekšnesuma laikā vai pēc tā. Dvēseliskais pārdzīvojums klausītājā ir daudzkārt nozīmīgāks nekā tas būtu iespējams šos pašus vārdus lasot nodrukātus, tieši pateicoties dzejnieka lasījumam un kolektīvajai aurai. Spoken word dzejnieks ir mūsdienu “civilizētās” kultūras šamanis.

Augusta sākumā mākslas centrā notiks Pirmās spoken word dienas Latvijā, kuru viens no uzdevumiem ir apzināt un apvienot šī un citu jaunāko dzejas formu entuziastus, un izveidot grupu, kura turpmāk iepazīstinātu ar jaunākajām tendencēm dzejā šajā virzienā plašāku sabiedrību. Lūdzam pieteikties tos, kuri gribētu piedalīties spoken word dienu aktivitātēs – info@totaldobze.com

Ieeja spoken word vakarā 2 LVL vai 5 dobžiki. Pasākums notiks uz Totaldobže mākslas centra jaunizveidotās terases vai, lietus gadījumā, turpat blakus esošajā pasākumu zālē.Vairāk informācijas: www.totaldobze.com/ArtCenter; www.facebook.com [totaldobže]

Advertisements
Komentēt

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: