“Torba na kruče” Kalnciema kvartālā 12. jūlijā

12. jūlijā Kalnciema kvartālā koncertēs grupa no Sanktpēterburgas “Torba na kruče”. Krievu intelektuālā roka apvienības uzstāšanās tika plānota jau divus gadus un šovasar, pateicoties mūziķu plānam uzstāties Lietuvā, grupa Latvijā iegriezīsies īpašā koncertā Kalnciema kvartālā.

Koncerta sākums plkst. 21.00, bet no plkst. 19.00 publiku iesildīs DJ Kārlis Dagilis un darbosies āra kafejnīcas. Ieeja bez maksas.

Grupa spēlē melodisku mūziku, kuras saknes meklējamas britu roka un krievu poētiskajā skolā. «Torba na kruče» (Торба-на-Круче) mēdz dēvēt arī par krievu atbildi angļu grupai «Radiohead». Kaut gan atsevišķas paralēles var rast arī ar grupām „Muse”, „Placebo”, „Sigur Ros”. «Torba na kruče» mīl Latviju un jau vairākkārt šeit uzstājusies festivālos, grupas koncerts vienmēr ir īpašs kultūras notikums un iedvesmojošs pārdzīvojums. Grupa regulāri koncertē gan Krievijā, gan citās pasaules valstīs. Baltijas reģionā tā uzstājusies Stokholmā, Helsinkos, Turku, Tallinā, Rīgā, Ventspilī, Liepājā, Narvā.

Mūzikas autors un galvenais solists ir Makss Ivanovs. Maksam ir skaista, spēcīga un lidojoša balss, iecienīta mūsdienu krievu rokmūzikā. Dziesmu poētiskie teksti ir filozofiskas jēgas un gaišu domu piesātināti. Dziesmu sfēriskais izpildījuma veids notur klausītājus „vienā elpas vilcienā”. Makss Ivanovs un otrs grupas līderis Artjoms Bespalovs ir Sanktpēterburgas konservatorijas absolventi. Makss beidzis alta un vijoles klasi, savukārt Artjoma flauta dzirdama daudzās kompozīcijās.

“Torba na kruče” nosaukums radies no kādreizējās solista Maksa aizraušanās ar Dž.R.R. Tolkiena grāmatām, „Gredzenu pavēlniekā” Torba na kruče ir Māja uz Kalna, kur dzīvo pasaku varoņi hobiti, kuriem ir būtiska nozīme labā uzvarai pār ļauno – līdzīgi kā tas ir arī ar grupas dziesmām. Interesanta ir arī semiotiskā spēle, kas veidojas no Mājas uz Kalna un Kalnciema kvartāla nosaukumiem.

Grupa dibināta 1998. gadā, izdoti vairāki simti dziesmu. Diskogrāfija:
“С дождя” (сингл, Manchester Files, 2000); “Непсих” (Manchester Files, 2001); “Номера” (сингл, Manchester Files, 2002); “Час времени” (Никитин Records, 2004); “57-я параллель” (миньон, 2007); “Так не бывает” (2+2=5 Records, 2008); “Несбыточная” (2009); “Три-Пти-Х” (2010-11)

Videoklipi: http://torbanakruche.ru/video
Koncertvideo (Maskava): http://youtu.be/nw6s_1lV65I (Sanktpēterburga): http://youtu.be/U-Sapa3kk8g

Advertisements
Komentēt

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: