Kalnciema kvartālā apskatāma Mikko Hinca izstāde ”You’re hello I’m goodbye”

2012. gada 2. jūnijā Kalnciema kvartālā tiks atklāta Vācijā dzimušā somu mākslinieka Mikko Hinca (Mikko Hintz) izstāde ”You’re hello I’m goodbye”. Izstāde apskatāma Izstāžu mājā līdz 30. jūnijam otrdien-piektdien no 16.00-22.00, sestdienās 12.00-22.00.

Izstādē apskatāma sietspiedes darbu sērija, kas radīta šogad sietspiedes studijā “Luste” Rīgā. Izstādes nosaukums ”You’re hello I’m goodbye” raksturo situāciju kā pārpratumu, kuram nav atrisinājuma, tas paliek bezrūpīgi atvērts.

Redzamie darbi vienkāršā un minimālā veidā paskaidro izstādes nosaukumā minēto. Pašu izstādi ir iespējams uztvert kā pamestu darbnīcu, kurā lietas mētājas un gaida.  Attēli ir it kā pazuduši un to klātbūtnei meklējams kāds pavisam cits iemesls.

Mikko Hincs: „Gatavojot sietspiedes izdrukas rodas iespēja apvienot un izmantot dažādus attēlus un tehnikas, bieži vien līdzīgi kā tas notiek veidojot fotogrāfiju vai vienkāršu papīra aplikāciju. Lietas, kuru izmantojums vienā līmenī var šķist nesaderīgs. Attēli darbojas kā neliela suvenīru vai piemiņas lietu kolekcija, kā dažādas pieejas, kuras jāpatur prātā pirms sāk strādāt.”

Mikko vārdu garlaicība lieto un izmanto kā Tēmu, lai runātu par darba procesu. Sākumā process ir liels pacilājums, pilns ilūziju, bet tuvāk beigām apjukuma un aizdomu mākts. Kļūdas un atkārtoti mēģinājumi noved pie rezultāta, kuru varētu nosaukt  par strupceļu vai bēgšanu.

Filozofs Heidegers no vienas puses garlaicību raksturo kā brīdi, kad iespējams justies pazudušam un pārāk daudz iespēju konfrontētam, vai sasaistītam ar sajūtu – it kā laiks stāvētu uz vietas. Viņš ierosina „apskaut” garlaicību. Kad laiks šķiet stāvam, pašam ir jābūt visdzīvākajam.

Mikko Hincs (1974) vācu izcelsmes somu gleznotājs, dzīvo un strādā Helsinkos. 2003. gadā beidzis Helsinku mākslas akadēmiju (Kuvataideakatemia).  Kā gleznotājs  izstādēs piedalās kopš 1999. gada.

2011. gadā kopā ar latviešu gleznotāju Ingu Melderi veidojis kopīgu izstādi Enough is Enough  galerijā Teminkova & Kasela Tallinā. Darbi kolekcijās: Laikmetīgās mākslas muzejā Kiasma, Helsinku muzejā un privātās kolekcijās Somijā.

Advertisements
Komentēt

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: