Dirty Deal kino klubā Mihaela Hanekes stindzinošās spēles

Otrdien, 22. maijā norisināsies kārtējais filmu vakars sadarbībā ar Latvijas Antropologu biedrību, kurā par savu antropoloģisko filmas veidošanas procesa pētījumu stāstīs Vineta Savicka. Filmu programmu sāksim ar Billija Vaildera darbu „Lielais karnevāls”, kura priekšplānā izvirzīti žurnālistikas ētiskie jautājumi. Pēc lektores rādīsim Mihaela Hanekes oriģinālo versiju filmai „Dīvainās spēles”. Tās tematiskā un vizuālā spriedze būs izaicinošs pārbaudījums pat izturīgākā kaluma kino skatītājam!

Dirty Deal kino klubs maija mēneša vakaros piedāvā četras tikšanās reizes ar filmu programmu „Savādās rotaļas”. Tematikas priekšplānā izvirzītas filmas, kuru stāstījumi ir izstāstīti, izspēlēti dažnedažādu savdabīgu spēļu kontekstā. Filmu vakari norisināsies otrdienās un lekciju par filmu vizuālajiem un kontekstuālajiem pavērsieniem vadīs jauni un jau visiem pazīstami kino lektori. Programma tapusi sadarbībā ar ASV vēstniecību.

Otrdien, 22. maijā plkst. 18:00 Lielais karnevāls / Ace in the Hole

Rež. Billijs Vailders / Billy Wilder. Lomās: Kērks Duglass, Džena Stērlinga. ASV, 1951, 111 min.

Neveiksmīgs žurnālists Čārlzs Tatums sāk strādāt nelielā avīzes izdevniecībā Ņūmeksikā. Darbs ir diezgan garlaicīgs līdz brīdim, kad vecā indiāņu apmetnē atrod kalnu izrakumos iesprūdušu vīrieti. Viņš izmanto vīra neveiksmi un pārņem glābšanas darbu vadību, lai kļūtu par nacionālās sensācijas galveno reportieri.

Billijs Vailders par filmu saņēma Venēcijas filmu festivāla Starptautisko godalgu un nomināciju galvenajai balvai „Zelta lauva”.

Plkst. 20:00. Lektore Vineta Savicka

Plkst. 20:30. Dīvainās spēles / Funny Games

Rež. Mihaels Haneke / Michael Haneke. Lomās: Sūzanne Lotāra, Ulrihs Mihe, Arno Frišs, Frenks Gīrings. Austrija, 1997, 108 min.

Divi šķietami labi izglītoti jaunieši, kuri viens otru sauc par Paulu un Pīteru, apciemo ģimeni atvaļinājumā. Viņi, kā liekas, ir kaimiņu draugi, un sākotnēji to patiesie nolūki nav zināmi. Drīz tie atklājas. Tā varētu būt savdabīga rotaļa, kuras likmes ir vīra, sievas, dēla un suņa dzīvības. Taču kāpēc viņi to dara?

Nominācija Kannu filmu festivāla labākās filmas kinobalvai „Zelta palmas zars”. Augsti novērtējumi un nominācijas arī Ģentes, Valadolidas, Čikāgas un Londonas filmu festivālos.

Filmas tiek demonstrētas oriģinālvalodā ar subtitriem angļu valodā.

Ieeja bez maksas

Vairāk par DD kino klubu:

Dirty Deal kino klubs, sākot ar 2009. gada novembri, saviem apmeklētājiem piedāvā daudzpusīgas ikmēneša programmas, kuras caurvij tematiska un vienmēr mainīga saistviela. Daudzi ievērojami un šķietami pārāk atklāti kinematogrāfijas darbi lielākoties pat nenonāk līdz mūsu žilbinošajiem ekrāniem. Tāpēc DD kino klubs ir atvērts jebkura garuma mākslas un dokumentālajām filmām, kā arī eksperimentālajām īsfilmām un video, kuri nav raduši ceļu līdz sabiedriskai demonstrēšanai. Taču kino klubs piedāvā ne tikai kolektīvu kino skatīšanos, bet arī vieslekcijas, sarunas ar kino pietuvinātiem cilvēkiem un vidi ideju un viedokļu apmaiņai.

Adrese: Spīķeri, Maskavas iela 12/2, Rīga.

Vairāk: www.dirtydeal.lv/teatro/programma/

Advertisements
Komentēt

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: