Muzeju nakts meditācijas Spīķeru koncertzālē

19. maijā Muzeju naktī  Spīķeru koncertzāle aicina uz nakts meditācijām no pl. 19.00 līdz 1.00, kurā iepazīsim indiešu klasiskās dejas, varēsim apgūt dažādu meditāciju pieredzi.

„Muzeju naktī, kopā ar  festivāla Gara Vasara rīkotājiem, ikvienam būs iespēja iepazīties ar  meditācijas maģiju”,  stāsta Kristīne Komarovska „Rīgas radošo pukstu zāle kļūs par īpašu vietu Rīgā, jo šeit varēs ierasties pēc miera, uzkrāt enerģiju, atpūtināt ķermeni un prātu. Katru stundu kopā ar pieredzējušiem skolotājiem no Latvijas, Indijas, Krievijas apmeklētājiem būs iespēja iepazīties praksē ar dažiem meditāciju veidiem un tehnikām.  No vietas, kurā ierasts klausīties mūziku, Muzeju naktī koncertzāle pārtaps par vietu, kurā ieklausīties sevī.”

Apmeklētājus gaida tikšanās ar  dejotāju, pedagogu un horeogrāfu ar starptautisku pieredzi Indijas klasiskajā dejā Odissi – Premal Madīnu. Odissi viena no senākajām indiešu klasiskās dejas formām, kura attīstījās Orisas štata tempļu atmosfērā. Tā ir viena no senākajām un grūtākajām indiešu deju sistēmām, kas gājusi nemitīgu attīstības ceļu gandrīz divtūkstoš gadu garumā. Dejas saturu nosaka bagātīgais indiešu mitoloģiskais mantojums. Augstākā Odissi dejas forma ir, kad dejotājs pilnībā pārvaldot savu ķermeni un jūtas, dejo meditācijā, savas iekšējās un ārējās pasaules līdzvarā.

Tantras un Tao skolotāja Hariprema vadībā varēsiet iemācīties elpošanas vingrinājumus  un Tai Chi kustības, lai atbrīvotu enerģijas plūsmu ķermenī un sagatavotu tikšanās vietu sirdīs.

Centra Miervidi komanda jūs iepazīstinās ar samata un vipassana, jeb koncentrēšanās un atklāsmes meditācijas pamatiem, kuri tikuši aprakstīti Budisma tradīcijā un tiek izmantoti vairumā meditācijas virzienu.Vienu stundu jums būs iespēja atlaist ārējo komplicēto pasauli, arī muzeju nakts plānus, lai virzītu piepūli uz iekšu, lai atpūstos, līdzsvarotu sevi un gūtu nelielu koncentrēšanās meditācijas pieredzi.

Inga Laizāne un Vadims Sičovs vadīs meditāciju Balss Tantra-  tā ir tehnika, kura kontrolē balss enerģiju, savas vibrācijas enerģiju un  ķermeņa atbrīvošanās tehnika.

Gļebs Smirnovs iepazīstinās ar Holotropās elpošanas tehniku. Galvenie elementi Holotropajā elpošanā ir dziļāka un ātrāka elpošana, motivējošas mūzikas pavadījumā, lai palīdzētu atbrīvot enerģiju, izmantojot īpašas metodes darbā ar ķermeni.

Meditāciju noslēgumā “Peldēšanās Gongu skaņās”. Tā būs gan skaista meditācija, gan dziļa individuāla dziedinoša terapija skaņā.

Katras meditācijas ilgums būs viena stunda. Meditācijas laikā nebūs iespēja atstāt koncertzāli! Pirms meditācijas būs jānoauj apavi. Pēc meditācijas aicinām Spīķeru pagalmā uz tasi tējas un kopīgām sarunām. Apmeklētāju vēlamais vecums no 13 gadiem.

Vairāk informācijas un meditāciju programma www.spikerukoncertzale.lv

Advertisements
Komentēt

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: