Rīgas Velo Nedēļa pārsteigs ar vairāk nekā 20 pasākumiem

Atklājot pavasara sezonu, jau otro gadu biedrība Rīgas Velo nedēļa un Rīgas dome sadarbībā ar citiem velo aktīvistiem jau otro gadu rīko Rīgas Velo Nedēļu, kuras ietvaros notiks dažādi izklaidējoši pasākumi.

Rīgas Velo nedēļas laikā ikviens tiks aicināts iepazīt velo kultūru un tās dažādību pilsētā. Rīdziniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja iepazīt velobraucējus, savukārt  tie, kuri tikai apsver iespēju ikdienā izmantot velosipēdu, būs iespēja pieteikties apmācībās. Rīgas Velo nedēļas mērķis ir piedāvāt ikvienam interesantus, radošus un izklaidējošus pasākumus, baudīt labu izklaidi un kultūru.

Pēdējos divos gados Rīgā ir strauji pieaudzis to iedzīvotāju skaits, kas arvien biežāk pārvietojas ar velosipēdu. SIA “Ērenpreiss Original” veiktais pētījums liecina, ka 19% no Latvijas iedzīvotājiem, ja laika apstākļi ir piemēroti, pārvietojas ar velosipēdu katru dienu, bet 35% no 8 līdz 15 reizēm mēnesī. 36% respondenti atzīst, ka izmanto velosipēdu, lai pārvietotos no vienas vietas uz otru, 38%, lai izklaidētos un relaksētos, savukārt 25%, lai uzturētu sevi fiziskā formā.

“Rīgas ielās redzami visdažādākie velosipēdi – pilsētas, pludmales, sporta, kalnu, ērmriteņi, fiksīši un citi, bet vienojošais motīvs ir ērtāka, ekoloģiskāka un ekonomiskāka pārvietošanās nekā ar automašīnu,” stāsta Rīgas Velo Nedēļas organizators Toms Ērenpreiss. “Šīs nedēļas mērķis ir parādīt Rīgas iedzīvotājiem cik interesanta un dažāda ir velo kultūra, ieinteresēt cilvēkus pievienoties ikdienas velo braucēju pulkam, kā arī veicināt labākas attiecības starp dažādiem velosipēdistiem un citiem satiksmes dalībniekiem.”

Rīgas Velo Nedēļa sāksies 22.aprīlī un šogad pārsteigs ar vairāk nekā 20 pasākumiem. Nedēļa noslēgsies ar krāšņu un jau par tradīciju kļuvušo Tvīda braucienu – retro velosipēdu un tērpu parādi 5.maijā.

Velo nedēļas ietvaros katrs atradīs sev ko piemērotu un interesantu:

Sacensību gara un azarta mīļotājiem aizraujošais un unikālais velo polo turnīrs Grīziņkalnā vai velo pilsētas medībās, kur komandās jāveic dažādi uzdevumi, kas saistīti ar prasmi orientēties pilsētā vai velo ruļļu cīņas – 500 metru sprints starp braucējiem uz velosipēdiem, kas stiprināti uz īpašiem veltņiem jeb ruļļiem.

Intelektuālās izklaides un kultūras mīļotājiem
velo filmu vakari un pat brīvdabas kino, ekskursija pa vēsturiskām velosipēdu rūpnīcām un objektiem, diskusijas par velo infrastruktūru, drošām velo novietnēm, lekcijas par to, kas ir tvīds, velo evolūcija, tikšanās ar populāriem velo braucējiem un viņu stāsti

Izklaides un atpūtas cienītājiem
Ērmriteņu radošā izgatavošanas darbnīca un to parāde, Velo Mandala RĪGA|2014, iepazīstot Rīgas radošos kvartālus, velo detaļu un aksesuāru tirdziņš vai krāšņākais nedēļas notikums un kulminācija – Tvīda brauciens – retro velosipēdu un tērpu parāde Rīgas ielās.

Papildu informācija: www.rigasvelonedela.lv

Advertisements
Komentēt

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: