Pavasari sasildīsim ar Skūpstiem

27. aprīlī plkst. 19.00 Kalnciema kvartālā tiks atklāta Ulda Janča fotoizstāde Skūpsti. Izstāde apskatāma Izstāžu mājā līdz 27. maijam otrdien-piektdien no 16.00-22.00, sestdienās 12.00-22.00.

Dzīves dziļākais skaistums ir mīlestība. Un, atrodot mīlestību, tu atradīsi arī visu pārējo.

Tā vēstī kinooperatora Ulda Janča fotoizstāde Skūpsti, kas no 27. aprīļa līdz maija beigām būs skatāma Kalnciema kvartāla Izstāžu mājā. Vairāk nekā divdesmit melnbaltās, dokumentālā stilistikā uzņemtās fotogrāfijās būs redzami Skūpsti Buenosairesā, Havannā, Santjago, Porto, Parīzē, Venēcijā, Berlīnē, Kišiņevā un Pēterburgā.

U. Jancis bieži ceļo, un tas ir veids, kā viņam izdodas iepazīt un dažkārt arī izprast pasauli. Fotogrāfija viņā nostiprina tās sajūtas un cilvēkus, ar ko ceļā saticies. “Valsts vai pilsētas sajūtu vispirms rada cilvēki, viņu noskaņojums, domas, ikdiena. Mani interesē mirklis, jo starp pagātni un nākotni ir tikai mirklis, ko sauc par tagadni,” stāsta U. Jancis. “Tāpēc es dokumentālā foto stilā pārsvarā fotografēju cilvēkus uz ielām, sabiedriskajā transportā, bāros. Tā arī radās dažādas foto sērijas. Šī sērija ir par Skūpstiem, kas fotografēti vairākās man un noteikti arī daudziem citiem nozīmīgās valstīs.”

Skūpsti ir autora ceturtais individuālais solis fotomākslā – Rīgā, Jelgavā un Helsinkos ir notikušas viņa personālizstādes “Indijas krāsas”, “Berlīnes skices” un “Latvijas zeme un debesis”. Tāpat viņš piedalījies vairākās grupu izstādēs no kurām pēdējā “Packshot” tika izrādīta 2011.gadā Rīgas mākslas telpā.

Uldis Jancis ir kinooperators trīsdesmit trīs mākslas un dokumentālajām filmām, par kurām ir saņēmis arī vairākas nacionāla un starptautiska mēroga godalgas. Pēdējos gados viņš bieži strādā ar režisori Lailu Pakalniņu, un kopā jau radīti tādi darbi kā  “Pa Rubika ceļu” un “33 zvēri Ziemassvētku vecītim”. Viens no Ulda jaunākajiem un spilgtākajiem darbiem ir dokumentālā filma “Kā tev klājas, Rūdolf Ming?”, kā arī nule viņš nominēts “Lielajā Kristapā 2012” kategorijā “Labākais spēlfilmu operators” par filmu „MONA”.

Kalnciema kvartāls atrodas Kalnciema ielā 35, tā ir vieta kultūras pasākumiem, zemnieku un amatnieku tirdziņiem un citām sabiedriskām norisēm. www.kalnciemaiela.lv, www.facebook.com/kalnciemaiela.

Advertisements
Komentēt

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: