Kompasa balva

Totaldobže mākslas centrā VEF radošā kvartāla teritorijā 11. aprīlī no 19:00 līdz 22:00 notiks Kompasa balvas pasākums.

KOMPASA BALVAS pasākums uzdod jautājumus – kāda ir mūsu laikmetīgā māksla šodien, kas veicina vai kavē tās kvalitāti un kā mēs to varam ietekmēt?
Šoreiz apvienosim māksliniekus, mākslas ekspertus un mākslas cienītājus kopīgā akcijā, piešķirot radošo stipendiju vienam no šiem māksliniekiem:
Inga Gaile – dzeja;
Kristīne Vismane – laikmetīgā deja;
Ivars Drulle – vizuālā māksla;
Platons Buravickis – akadēmiskā mūzika.

KOMPASA BALVAS pasākumā katrs apmeklētājs piedalīsies kopīgas radošās stipendijas izveidē un, tūlīt pēc uzaicināto mākslinieku prezentācijām, kopīgi arī nolems, kuram tā piešķirama.

KOMPASA organizatori ir uzaicinājuši prezentēt savas ieceres pa vienam māksliniekam no 4 dažādām nozarēm, izvēloties tos starp 20 māksliniekiem, kuri piedalījās KOMPASA Rudens cikla prezentācijās 2011. gada nogalē, un kurus ieteica KOMPASA organizatoru izvēlēti 4 mākslas nozaru pazinēji jeb Rudens cikla eksperti – Ronalds Briedis (dzejnieks), Inta Balode (laikmetīgās dejas kritiķe), Odrija Fišere (vizuālās mākslas kuratore), Orests Silabriedis (akadēmiskās mūzikas žurnālists). Katrs eksperts nosauca 5 savas nozares māksliniekus, kuri pašlaik veic aktīvu radošo darbību, par kuru būtu vērts uzzināt, bet dažādu iemeslu dēļ ne vienmēr tā sasniegusi skatītāju (tas var būt saistīts ar nepietiekošu finansējumu, ar maksimālu laika patēriņu radošajiem meklējumiem jeb pētniecības procesam, ar radošās darbības inovatīvo raksturu vai tml.).

Stipendijas apmēru veidos ieeja maksas – 5 LVL no katra apmeklētāja. Katrs apmeklētājs saņems 5 KOMPASA kartītes, ar kurām varēs balsot, atdodot visas kartītes par vienu no iecerēm, ko prezentējuši mākslinieki, vai sadalot tās un nobalsojot par divām vai vairāk iecerēm. KOMPASA BALVU jeb radošo stipendiju saņems tas mākslinieks, par kura ieceri apmeklētāji atdevuši visvairāk KOMPASA kartītes.

Tādā veidā katrs apmeklētājs atbalstīs jaunu mākslas darbu rašanos finansiāli, veicot simbolisku investīciju – 5 latu apmērā, bet visiem kopā izveidojot ievērojamāku summu, kas kā stipendija tiks piešķirta vienas konkrētas ieceres realizēšanai. Cik liela būs BALVA un kas to saņems – to noteiks apmeklētāji. Rudenī mēs aicināsim BALVAS saņēmēju pastāstīt kādā veidā tā ietekmējusi viņa radošo procesu.

KOMPASA pavasara cikls ar 8 prezentāciju pasākumiem sāksies 18. aprīlī. Pavasara cikla apmeklētāji varēs uzzināt par ko domā un pie kā pašlaik strādā kopumā 24 mākslinieki – 6 teātra režisori, 6 filozofi, 6 džeza mūziķi un 6… . Pasākumi notiks 8 trešdienas pēc kārtas, līdz 6. jūnijam. Ieejas maksa vienā pasākumā – 3 LVL, abonementa cena uz visiem 8 pasākumiem – 7 LVL.

Advertisements
Komentēt

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: