Baibas Rēderes personālizstāde Kalnciema kvartālā no 5. – 25. aprīlim

5. aprīlī plkst. 18.00 Kalnciema kvartālā tiks atklāta gleznotājas Baibas Rēderes personālizstāde „Alķīmija“.  Izstāde būs apskatāma Izstāžu mājā līdz 25. aprīlim otrdien-piektdien no 16.00-22.00, sestdienās 12.00-22.00.

Alķīmiju var definēt kā “transformācijas mākslu”. Tā ir saistīta ar principiem, kas ir pamatā visiem procesiem, kad kaut kas pārtop par kaut  ko citu. Alķīmiķu zelta meklējumi, kā zināms, gandrīz nekad nevainagojās ar taustāmiem panākumiem. Bet jau 17.gs daudzi autori bija nonākuši pie atziņas, ka alķīmijas Darba īstais nolūks ir alķīmiķa dvēseles pilnveidošana. (K.G. Jungs ir padziļināti pētījis alķīmijas procesu).

Esmu atklājusi, ka glezniecība man personiski ļoti līdzinās alķīmijas lielajam Darbam. Tā kā mākslā izvēlos abstrakto ceļu, es atstāju telpu skatītājam kur ienākt, būt. Nevēlos teikt priekšā kā redzēt, ko domāt. Ķīmija vainu notiek vai nē. Noslēpums, intuitīvais ir plašāks par katru ierobežojošu domu, šablonu vai recepti. Tās ir ilgas pēc veseluma pilnības, sākumpunkta, pie kura vienmēr atgriežos, no kura patiesībā nemaz nevar aiziet, tā Baiba Rēdere par savu Darbu.

Baiba Rēdere ir glezniecības maģistre, bijusī Kristapa Zariņa un Alekseja Naumova studente, arī tekstilmāksliniece – māksliniecisku audeklu darināšanu un radošu izmantošanu jau labu laiku nomainījusi pret to apgleznošanu. Vairāk par mākslinieci: baibaredere.lv

www.kalnciemaiela.lv

Advertisements
Iepriekšējā ziņa
Komentēt

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: